Naujienos

2019 m. vasario 7 d. Lentvaryje įmonės „Retal Lithuania“ teritorijoje, įvyko renginys „Saulės energetika ir Lietuvos verslas: gerosios praktikos ir iššūkiai“, kurio metu iškilmingai atidaryta didžiausia Baltijos šalyse veikianti saulės elektrinė, sumontuota ant pastato stogo.

07/02/2019

Naująja „I+D Energias Lietuva“ vykdančiąja direktore (COO) tapo Rūta Jakubauskienė, iki šiol ėjusi „Lietuvos energija“ įmonių grupei priklausančios įmonės „Energijos sprendimų centras“ laikinosios generalinės direktorės ir finansų direktorės pareigas.

21/01/2019

Lapkričio 22 d. Kaune vykusioje konferencijoje „Tiek, kiek reikia Pramonei 2018“, skirtoje sklandžiai atsinaujinančių išteklių integracijai aptarti, atsinaujinančios energetikos paslaugas teikiančios įmonės pasidalino įžvalgomis apie sektoriaus tendencijas. Vienos didžiausių saulės elektrinių rangovų Lietuvoje, įmonės „I+D Energias Lietuva“, pardavimų direktorius Andrius Džiaugys savo pranešime renginio metu apžvelgė mitus, su kuriais saulės energetikos sektorius susiduria kasdien.

10/12/2018

Lentvaryje įsikūrusiai įmonei ,,Retal Europe" gavus finansavimą pagal Europos Sąjungos investicijų priemonę ,,Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+", pradedami didžiausios Pabaltyje saulės elektrinės, iškilsiančios ant įmonės pastato stogo, statybos darbai. “Retal Europe” paskelbus konkursą projektui įgyvendinti, jį laimėjo bendra Lietuvos ir Ispanijos saulės jėgainių rangos bendrovė ,,I+D Energias Lietuva".

12/07/2018

„I+D Energias Lietuva” atidarė didžiausią Baltijos šalyse saulės elektrinę ant “Retal Lithuania” stogo

2019 m. vasario 7 d. Lentvaryje įmonės „Retal Lithuania“ teritorijoje, įvyko renginys „Saulės energetika ir Lietuvos verslas: gerosios praktikos ir iššūkiai“, kurio metu iškilmingai atidaryta didžiausia Baltijos šalyse veikianti saulės elektrinė, sumontuota ant pastato stogo. Atidaryme dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis, Energetikos ministro patarėjas Rytis Kėvelaitis ir per pusšimtį atsinaujinančia energetika susidomėjusių įmonių iš visos Lietuvos.


Renginį atidaręs „Retal Lithuania“ direktorius Giedrius Viederis teigė, jog tokio masto projekto įgyvendinimą paskatino jau kurį laiką pasaulyje atsakingą verslą vienijanti pareiga tausoti aplinką ir vartoti švarią energiją. Praėjusių metų rudenį baigta statyti elektrinė per metus sumažins CO2 emisiją 733,6 tonų. „Šiandien „Retal“ taip pat žengia žingsnį į priekį. Tai, kad šiandien čia iškilmingai atidarome didžiausią Baltijos šalyse saulės elektrinę ant stogo yra daugybės žmonių trejų metų darbo rezultatas, įgyvendinant mūsų idėją. Elektrinės galia – 1,4 MW, o projekto vertė viršija milijoną eurų“, – sakė G. Viederis, dėkodamas partneriams ir LVPA atstovams, prisidėjusiems prie projekto finansavimo.


Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis teigė, kad „Retal“ saulės elektrinė yra įkvepiantis puikus sėkmingo švarios energijos gamybos pavyzdys, kuriuo užsikrės ir kitos Lietuvos įmonės. „Šis projektas yra Lietuvos ir jos verslo lyderystės pavyzdys Baltijos šalyse. Tai, kad „Retal“ parodė, kaip teisingai atlikti technologinį auditą, pademonstravo bendradarbiavimo su partneriais pavyzdį ir pasirinko geriausius prieinamus technologinius sprendimus yra atvejis, kuriuo Lietuva turi pasidžiaugti“ , – sakė M. Skuodis.


„Lietuvos ekonominiam augimui reikia konkurencingos pramonės ir kuo netaršesnio energetikos sektoriaus. Atsinaujinančių šaltinių kainos ženkliai nukrito, tad turime unikalią galimybę vystyti atsinaujinančią energetiką, nekeldami kainos vartotojams“ , – sakė Energetikos ministro patarėjas R. Kėvelaitis.
Svarbiausi klausimai, susiję su atsinaujinančios energetikos ateitimi Lietuvoje bei finansavimo galimybėmis, ypač svarbiomis verslui, buvo aptarti panelinėje diskusijoje. Renginio metu svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ant stogo įrengtą elektrinę. Dalyviai taip pat susipažino su elektrinės technologiniais sprendimais ir turėjo progą išgirsti apie juos tiesiogiai iš tiekėjų Aerocompact, Bisol ir SolarEdge. Ši saulės elektrinė išsiskiria ypatingu saugumu bei jos įrengimui panaudotų medžiagų kokybe – visi čia panaudoti saulės moduliai ir jų konstrukcijos yra pagaminti Europos Sąjungoje, todėl elektrinei buvo suteikta net dvidešimties metų garantija.


„Tai žymus postūmis į alternatyvią švarią energetiką ir puikus įrodymas Lietuvos ir kaimyninių šalių verslui, kad galime įgyvendinti tokio dydžio projektą. Didžiausi Lietuvos elektros vartotojai įžvelgia ekonominę naudą būti dalinai nepriklausomiems elektros energijos gamintojams. Tokie sprendimai ne tik padeda didinti žalios generacijos kiekį Lietuvoje, tokiu būdu mažinant CO2 taršą, bet ir prisideda prie dalinės elektros decentralizacijos“, – sakė „I+D Energias Lietuva“ vykdančioji direktorė Rūta Jakubauskienė.

„I+D Energias Lietuva” turi naują vadovą

Naująja „I+D Energias Lietuva“ vykdančiąja direktore (COO) tapo Rūta Jakubauskienė, iki šiol ėjusi „Lietuvos energija“ įmonių grupei priklausančios įmonės „Energijos sprendimų centras“ laikinosios generalinės direktorės ir finansų direktorės pareigas.


Naujoji „I+D Energias Lietuva“ vadovė R. Jakubauskienė turi daugiau nei 10 metų patirtį, įgytą šiuolaikinės vadybos principais besivadovaujančiose įmonėse. R. Jakubauskienė beveik trejus metus dirbo didžiausio lietuviško kapitalo elektros energijos tiekėjui priklausančiai įmonių grupei.


Nuo 2014 m. ji dirbo lektore/konsultante įmonėje „Mercuri International“, kur vedė mokymus klientų darbuotojų įgūdžių tobulinimui procesų/procesų analizės, vidinių trenerių ruošimo, pardavimo, derybų, valdymo ir lyderystės, projektų valdymo, asmeninio efektyvumo ir kitomis temomis. Tarp jos klientų: „Modus“ grupė, „Avia solution“ grupė, „Paroc“ ir kt.


Ekonomistės ir teisininkės išsilavinimą turinti p. Jakubauskienė prieš tai daugiau kaip aštuonis metus dirbo komerciniuose bankuose „Danske Bank“ ir bankas „Finasta“. Pagrindiniai klientai – „Vilniaus prekybos“, „Lietuvos energijos“ ir „Lietuvos geležinkelių“ įmonės bei kitos verslo ir viešojo sektoriaus įmonės ir organizacijos.


„Žvelgiant į sparčiai besivystantį energetikos sektorių, vieni svarbiausių dalykų yra komanda, kompetencija ir laikas. Džiaugiuosi galėdama prisijungti ir dalintis savo patirtimi bei žiniomis, siekiant užsibrėžtų tikslų. Manau, kad nauja ir kartu svarbi vykdančiojo direktoriaus pozicija padės didinti įmonės veiklos plėtros planus bei vystymąsi kaimyninėse šalyse“, – teigia „I+D Energias Lietuva” vykdančioji direktorė Rūta Jakubauskienė.


2017 metais „I+D Energias“ ir lietuvių investicijų valdymo bendrovės „Sun Investment Group“ įkurta bendra įmonė „I+D Energias Lietuva“ – viena iš lyderiaujančių saulės elektrinių rangovų ir projektuotojų regione, įgyvendinanti didelio masto projektus. Vienas iš jų – didžiausios Baltijos šalyse fotovoltinės elektrinės, pastatytos ant pramonės įmonės Retal stogo, projektas, kurio vertė – daugiau nei milijonas eurų.

Andrius Džiaugys konferencijoje „Tiek, kiek reikia Pramonei 2018“ pristatė svarbiausią informaciją, padedančią verslams apsispręsti dėl saulės elektrinių įrengimo pramonės reikmėms

Lapkričio 22 d. Kaune vykusioje konferencijoje „Tiek, kiek reikia Pramonei 2018“, skirtoje sklandžiai atsinaujinančių išteklių integracijai aptarti, atsinaujinančios energetikos paslaugas teikiančios įmonės pasidalino įžvalgomis apie sektoriaus tendencijas. Vienos didžiausių saulės elektrinių rangovų Lietuvoje, įmonės „I+D Energias Lietuva“, pardavimų direktorius Andrius Džiaugys savo pranešime renginio metu apžvelgė mitus, su kuriais saulės energetikos sektorius susiduria kasdien.


Pasak fizikos mokslų daktaro laipsnį turinčio Andriaus Džiaugio, saulės elektrines norinčioms įsirengti įmonėms rūpi atsiperkamumas, tačiau informacija, kuria kliaunasi saulės elektrinę įsirengti norintys pramonės atstovai dažnai klaidinga. Eksperto nuomone, nepagrįstos baimės dėl atsinaujinančios energetikos priemonių kyla dėl nepakankamos informacijos apie sektoriaus naujoves ir pokyčius.


„Nuolat girdime, jog Lietuvoje per mažai saulėtų dienų, saulės moduliai tampa tobulesni, tad jų dabar statyti neapsimoka arba kad saulės elektrinių atsiperkamumo laikas per ilgas, jog apsimokėtų jas įsirengti. Saulės elektrines supa ir daugiau technologinių mitų, kuriuos pamažu stengiamės sugriauti ir taip prisidėti prie tvaresnės energetikos vystymo šalyje“, - sakė A. Džiaugys.


Dažniausiai lietuviai dvejoja dėl saulės elektrinių įrengimo, nes yra įsitikinę, jog Lietuvoje saulėtų dienų yra per mažai, kad būtų pagaminama pakankamai energijos. Vokietijos, pirmaujančios Europoje instaliuotos galios vienam gyventojui rodikliais, pavyzdys rodo, jog taip manyti klaidinga, nes Lietuva ir Vokietija yra toje pačioje geografinėje platumoje ir turi panašų apšviestumą. Be to, net apsiniaukus moduliai gamina iki ketvirtadalio energijos, kuri būtų pagaminta giedrą dieną


A. Džiaugio nuomone, tiek baimės dėl modulių neatsipirkimo, tiek dėl nepakankamo ilgaamžiškumo yra taip pat nepagrįstos faktais.


„Saulės elektrinių technologijos jau dabar leidžia pasiekti didžiulį efektyvumą už prieinamą kainą. Moduliai ir toliau pamažu tobulėja bei pinga, todėl šiuo metu saulės elektrinės atsiperkamumas yra mažiau nei dešimt metų - šias išvadas pagrindžia skaičiavimai. Tikimės, kad mūsų projektai, tarp kurių - didžiausia Baltijos šalyse jėgainė ant įmonės Retal stogo - taps pavyzdžiu ir paskata verslo klientams ryžtis investuoti į tvarią energiją“, - sakė A. Džiaugys.

Pasak saulės energetikos profesionalo, dažnai iškylantys techniniai klausimai apie tai, kokiu kampu turi būti montuojami moduliai, kokia ateitis laukia silicio modulių arba kokią naudą atneštų naujoviškų dvipusių modulių įrengimas, gali būti atsakyti pasikonsultavus su saulės elektrinių rangovais. A. Džiaugio teigimu, svarbiausia, kad prieš išsirenkant saulės energijos rangovą būtų įvertinta jo patirtis vietinėje ir užsienio rinkose, jo įgyvendinti projektai ir pateikiamo pasiūlymo detalumas ir tikslumas.

Bendra Lietuvos-Ispanijos įmonė ,,I+D Energias" stato didžiausią Baltijos šalyse saulės energijos jėgainę ant stogo Lentvaryje

Lentvaryje įsikūrusiai įmonei ,,Retal Europe" gavus finansavimą pagal Europos Sąjungos investicijų priemonę ,,Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+", pradedami didžiausios Pabaltyje saulės elektrinės, iškilsiančios ant įmonės pastato stogo, statybos darbai. “Retal Europe” paskelbus konkursą projektui įgyvendinti, jį laimėjo bendra Lietuvos ir Ispanijos saulės jėgainių rangos bendrovė ,,I+D Energias Lietuva".


Pasak šaltinių, įtemptame konkurse dalyvavo net 6-ios įmonės, siūliusios savo įrangą projekto įgyvendinimui. ,,Retal Europe", siekdama išgauti didžiausią saulės energijos kiekį efektyviai mažinant CO2 emisiją, taikė itin aukštus atrankos standartus. Renkantis sprendimą buvo atsižvelgta į saulės energijos gavybos maksimizavimą būtent ant stogų, įrangos ilgaamžiškumo ir galios kritimo garantijas, apsaugai nuo gaisro ar kitų nelaimingų atvejų prevencijai, bei kuo detalesniam saulės jėgainės stebėjimui ir gedimų nustatymui.


Bendra projekto vertė siekia virš 1 mln. Eur. ,,Retal Europe" patys investuos 45% projekto vertės, o likusius 55% - apie 550 tūkst. Eur - gaus iš ES struktūrinių fondų. 1389 kW galios saulės jėgainės statyba bus siekiama prisidėti prie Lietuvos atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gamybos ir vartojimo didinimo.


,,Europos Sąjunga skyrė lėšas šiam projektui, kadangi yra siekiama padėti Lietuvai, kaip ir kitoms Europos šalims, įgyvendinti ES reikalavimus sumažinti CO2 taršą ir pasiekti, kad iki 2020 m. 20% energijos būtų gaminama iš atsinaujinančių šaltinių. Tad norėjome išsirinkti pačią kokybiškiausią įrangą, kuri atitiktų ateities poreikius, kadangi tai yra ilgalaikis projektas, kuris taip pat duotų didžiausią elektros generacijos naudą bei padėtų mažinti CO2", teigė Lentvaryje įsikūrusios PET ruošinių (plastikinės pakuotės, skirtos butelių pūtimo gamybai) įmonės ,,Retal Europe" Generalinis Direktorius Giedrius Viederis.


Pasak ekspertų, CO2 taršos mažinimas atsinaujinančių išteklių pagalba pramonės įmonėms greitai taps įprastu reiškiniu. “Didžioji dalis pasaulio pramonės įmonių jau vykdo korporatyvinius planus mažinti savo veiklos CO2 pėdsaką, gamybos poreikiams kiekvienais metais naudojant vis didesnę dalį energijos, pagamintos iš atsinaujinančių išteklių. Tai yra globali tendencija. Ir labai smagu, kad Lietuvos pramonės įmonės irgi eina tuo pačiu keliu. Tai ne tik mažina šių įmonių produktų gamybos kaštus, bet taip pat ir geriną įmonių įvaizdį, reikalingą konkuruojant vietinėse ir tarptautinėse rinkose. Augant vartotojų sąmoningumui, vis didesnė jų dalis renkasi prekes, kurių gamyba neskatina klimato kaitos. Pingant naujosioms technologijoms, esu visiškai tikras, kad po dešimtmečio sunku bus rasti pramonės įmonę, ant savo pastatų stogų neturėsiančią įrengtos saulės elektrinės. Bet kaip ir visur - daugiausiai laimės tie, kurie pradeda pirmieji”, sakė Martynas Nagevičius, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas.


1,46 hektarų plote išsidėstysiančios saulės elektrinės rangos darbus atliksiantys ,,I+D Energias Lietuva" visa komanda telkė ypatingą dėmesį kurti unikalų sprendimą, kuris būtų tiek technologiškai pažangus, tiek būtų itin konkurencingas kainos atžvilgiu. Kadangi tai buvo iššūkis, be tiesioginio įrangos gamintojų įsitraukimo ir intensyvaus darbo su jų inžinieriais toks sprendimas būtų sunkiai įmanomas", teigė ,,I+D Energias" verslo vystymo direktorius Andrius Terskovas.

Didžiausio saulės jėgainių ant pastatų stogų projekto Baltijos šalyse įgyvendinimas unikalus ne tik masto, bet ir tarptautinio dėmesio prasme. Sprendimą kurti ir pateikti tiesiogiai įsitraukė vienas didžiausių pasaulyje Izraelio įtampos keitiklių gamintojas ,,SolarEdge". Taip pat Austrijos kompanija ,,Aerocompact” gaminanti konstrukcijas ir saulės modulių gamintojas ,,Bisol” iš Slovėnijos.


Planuojama, kad saulės elektrinės rangos darbai bus baigti iki šių metų lapkričio 30 d.


Saulės jėgainės projektas įgyvendinamas pagal ES struktūrinių fondų priemonę, kurią administruoja Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) Ūkio ministerijos iniciatyva.


APIE “Retal Europe, UAB”

„Retal Europe“, UAB – moderni ir sparčiai besiplečianti, PET pakuočių gamyboje savo veiklą koncentruojanti kompanija. Nuo pat veiklos pradžios bendrovės veiklos apimtys augo, buvo įsisavinamos naujos rinkos ir 2006 metus RETAL Europe pasitiko kaip didžiausia PET ruošinių gamintoja Rytų Europoje.


APIE “I+D Energias”

I+D Energias, kuri veiklą pradėjo 2007 metais Ispanijoje, specializuojasi saulės energetikos, energijos efektyvumo, energetinių auditų ir techninės priežiūros (O&M) srityse. I+D Energias įgyvendino projektus Ispanijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vengrijoje ir kitur. Viena iš dviejų pagrindinių I+D Energias veiklos sričių yra saulės elektrinių projektavimas, įrengimas ir priežiūra. Nuo 2007 metų įmonė įrengė virš 122 MW saulės elektrinių, iš kurių net 27 MW buvo įrengta ant komercinių bei pramoninių pastatų stogų. I+D Energias patenka į TOP5 daugiausiai elektrinių ant stogų pastačiusių įmonių sąrašą Ispanijoje. 2017 metais I+D Energias ir lietuvių investicijų valdymo bendrovė Sun Investment Group įkūrė bendrą įmonę I+D Energias Lietuva. www.idenergias.lt


APIE “Bisol”

,,Bisol Group" yra Slovėnijos aukščiausios kokybės fotovoltinių modulių ir montavimo sistemų gamintojas, siūlantis visą spektrą saulės energijos sprendimų, prieinamų daugiau nei 70 pasaulio šalių. ,,Bisol Group", pasaulyje pirmaujantys ekspertai, kelia pramonės standartus bei kuria inovatyvius sprendimus. Dėka įmonės, kuriančios produktus, kurie užtikrina didžiausią energetinį našumą, žalioji energija tapo patrauklesnė bei prieinamesnė nei bet kada anksčiau.


APIE “SolarEdge”

,,SolarEdge” yra pasaulinė išmaniųjų energetikos technologijų lyderė. Naudodamasi pasaulinio lygio inžinerijos pajėgumais ir nuolatiniu dėmesiu inovacijoms, ,,SolarEdge" kuria pažangius energetikos sprendimus, suteikiančius energiją mūsų gyvenimams bei skatinančius tolesnę pažangą. ,,SolarEdge", įsteigta 2006 m. Izraelyje, sukūrė nuolatinei srovei optimizuotą inverterį, pakeitusį energijos surinkimą ir valdymą fotovoltinėse sistemose. ,,SolarEdge" išmanus inverterių sprendimas leidžia pasiekti maksimalią galią ir sumažinti fotovoltinės sistemos generuojamos energijos kainą, taip pagerindamas investicijų grąžą.


APIE “Aerocompact”

Austrijos įmonė ,,Aerocompact" yra profesionalai išmanių montavimo technologijų srityje. ,,Aerocompact", kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Austrijoje, veikia tarptautiniu mastu su gamyklomis bei biurais JAV ir Europoje. Įmonė specializuojasi ir fokusuojasi konkurencingų aerodinaminių stoginių sistemų fotovoltiniams moduliams gamyboje, jų integracijoje bei struktūrinėje analizėje. ,,Aerocompact" specialiai sukūrė nemokamai prieinamą projektavimo programinę įrangą klientams, siekiant pateikti išdėstymo schemas bei balasto skaičiavimus dar projekto plėtojimo fazėje.